Potápění

Potápění nabízíme vždy v konkrétní lokalitě pro danou sezónu.

 

Pokud se rozhodnete využít naší potápěčskou nabídku, pak jsou tyto informace určeny právě Vám. Naše jachta Bavaria 41 Holiday je pro potápění vybavena sadou 4 ks potápěčských lahví a vysokotlakým kompresorem značky BENDA, který má kapacitu foukání 120 l/minutu. Ze zkušenosti víme, že jednu 15 l láhev nafouká za cca. 20 minut. Ostatní vybavení (olova, žaket, automatika, neoprén, brýle, ploutve, opasek, ...), které je k potápění nezbytné na lodi k dispozici není a je tudíž nutné, aby si ho každý jednotlivec obstaral a přivezl.


Při plavbách soustředěných na potápění vycházíme z předpokladu, že výprava chce především pěkné a zajímavé ponory a tomu průběh plavby uzpůsobujeme. Zpravidla lze provést maximálně dva ponory za den. První brzy po snídani, poté nasleduje nezbytné foukání lahví, příprava oběda a přesun do místa druhého ponoru. Po poledni pak proběhne druhý ponor, opět následuje foukání a další přesun, tentokrát zpravidla do nějaké pěkné zátoky, která se pro příští den stane startovním místem pro další potápěčská dobrodružství. Přesuny v průběhu foukání lahví probíhají bez plachet s nastartovaným motorem, protože při náklonech lodi by kompresor špatně mazal a hrozilo by jeho zadření. V okamžiku, kdy se dofouká poslední láhev a sklidí se sušící se potápěčské vybavení z paluby, lze pokračovat v plavbě na další lokalitu s pomocí plachet.
Pokud je posádka smíšená a jejich cílem nejsou pouze ponory, ale i sportovní nebo turistický jachting, což bývá v mnoha případech, pak se průběh plavby naplánuje individuálně hned po nalodění. V tomto případě se snažíme s ohledem na jednotlivé lokality využít aktuální předpovědi počasí a vše naplánovat tak, aby potápěči na lokalitách měli klidnou vodu za pěkného počasí a naproti tomu dny kdy fouká se snažíme využít k plavbě.


Informace a vysvětlení cen:

Po zkušenostech z minulých let se nám osvědčilo vybírat poplatek za foukání lahví individuálně od jednotlivců. Takže cena uvedená v ceníku 150,- Kč/láhev platí a je to již cena včetně benzínu, olejů a filtrů do kompresoru. Pouze v případě foukání dvojčat bychom ji částečně upravili s ohledem na délku foukání.
Potápěčské lahve, které máme na lodi k dispozici mají veškeré potřebné atesty a tlakové zkoušky. Jsou zapůjčeny od našich instruktorů potápění a proto musíme ctít jejich požadavek a starat se o ně jako o vlastní. Zároveň je nezbytné vybrat od Vás půjčovné 500,-Kč/láhev na týden. Zde není možné rozpočítávat půjčovné na jednotlivé ponory, protože tato cena byla podmínkou zápůjčky.

Tolik základní informace k potápění, pokud rozkliknete další informace o již zpracovaných a naplánovaných trasách a ponorech, pak můžete sami v klidu domova pohodlně určit celý průběh Vaší dovolené na lodi. Při individuálním plánování prosím vycházejte z faktu, že každý i ten nejméně náročný ponor zabere s přípravou a strojením 2 hodiny. Každé foukání průměrné sady 4 láhví trvá rovněž 2 hodiny a průměrná rychlost plující jachty ať na motor nebo plachty je 5-6 kts (asi 8-10 km/hod.)

Potápěčské a jachtařské kurzy

Kurzy nabízíme vždy v konkrétní lokalitě pro danou sezónu.

Potápěčské kurzy

Výcvik nových potápěčů je možný až do vyšších kvalifikací. Spolupracujeme s profesionálním instruktorem potápění (Advanced EANx IANTD č. 6134 - což pro laiky znamená: Může vyučovat a prakticky cvičit všechny zájemce o potápění do hloubky 40m s používáním obohaceného vzduchu o vyšší procento kyslíku až do 40% a dekompresní zastávkou až do 10 minut). Jeho hlavní krédo je, aby od nás odcházeli budoucí potápěči naprosto spokojení a vycvičení k bezpečnému potápění – nejen rekreačnímu (dovolenkovému), ale i připraveni k dalším, třeba i náročnějším nebo technickým ponorům. Naším společným hlavním cílem je BEZPEČNÉ A KVALITNÍ POTÁPĚNÍ.Kurzy se skládají z teorie, bazénových cvičení až do zvládnutí techniky a dále z ponorů ve volné vodě. Vyvrcholením kurzu je potápění na naší jachtě ve Středozemním moři.

Ceník

Všechny ceny jsou včetně certifikace a manuálu, při dokončení kurzu v ČR.
Ponor na zkoušku 500,-
OW Diver 5 900,-
OW EANx Diver 8 800,-
EANx Diver 3 900,-
Advance OW Diver 3 900,-
U těchto pěti kurzů cena včetně materiálu

Advance OW + EANx Diver 7 200,-
Rescue Diver 4 900,-
Deep Diver 7 900,-
Advance EANx Diver 7 900,-
Deep + Advance EANx Diver 12 800,-
Divemaster 15 000,-
O2 Provider 3 500,-


(ceník je převzatý od našeho instruktora, vyhrazujeme si právo na možné změny)

 

Jachtařský kurs

Nabízíme výukové plavby za účelem získání jachtařského průkazu oblast C.

V průběhu plavby bude odpřednášena teorie v tomto rozsahu:
1. Terestrická navigace
2. Plavební nauka
3. Plavební právo a předpisy
4. Meteorologie
5. Zdravověda

Samozřejmostí je, že obdržíte podrobná skripta, která Vám zůstanou k případnému dalšímu studiu. Po plavbě budete teoreticky vybaveni ke zkouškám pro oblast C - POBŘEŽNÍ PLAVBA.

Součástí plavby bude rovněž praktický výcvik v jachtingu. Naučíte se ovládat jachtu při plavbě pod plachtami i s motorem. Důkladně procvičíme zaplutí do přístavu a vyplutí z něj. Procvičíme kotvení, couvání s lodí, plavbu v noci a noční navigaci. Nacvičíte si manévr MUŽ PŘEZ PALUBU (MOB) a naučíte se zacházet se záchrannými prostředky.

Po týdnu intenzivního výcviku budete schopni sami zvládnout plavbu s plachetnicí a budete připraveni ke složení zkoušek na úřadě.

Na jaře a na podzim vždy plánujeme různé přeplavby, které jsou vhodné jako zápočtové plavby pro rozšíření průkazu na oblast B.

Poznávací plavby

Poznávací plavby nabízíme vždy v konkrétní lokalitě pro danou sezónu.

 

Nabízíme vždy nevšední dovolenou, vzdálenou od přeplněných letovisek. Plavba na lodi má nezaměnitelnou atmosféru, kterou poznali již naši předkové, kteří podnikali své první poznávací cesty právě na lodích. Loď uspokojí vaši touhu po objevování nových míst a lidí, ukrytou v každém z nás. Od doby, kdy se na lodích plavili naši předkové, se naštěstí mnohé změnilo. Jachta, na níž se vypravíte za vaším dobrodružstvím, vám nabídne luxusní ubytování ve čtyřech oddělených kabinách, dvě sprchy s teplou vodou, záchod, kuchyňský kout a společenskou místnost.

Kdo bude chtít, naučí se jachtu ovládat v našem jachtařském kurzu, pro zájemce o potápění máme připravené kurzy potápění. Zkušení potápěči jistě ocení naše vytypované lokality s úchvatnou podmořskou faunou a flórou, stejně jako bezpočet vraků lodí a letadel, které stojí za prozkoumání. Pro cestovatele máme připraveny okružní plavby, při nichž poznají starobylá města Středomoří. Na své si přijdou i ti, kdo chtějí strávit dovolenou sladkým nicneděláním a užíváním si moře.

Dovolená na moři je vhodná též pro rodiny s dětmi. Celý průběh plavby je tomu pak přizpůsoben, neplánujeme žádné velké jachtařské výkony, ale zaměřujeme se především na klidnou a pohodovou plavbu a kotvení v dobře chráněných zátokách nebo přístavech. Nemusíte se bát ani o bezpečnost, loď je vybavená všemi možnými dostupnými záchrannými prostředky počínaje záchrannými vestami přes záchranný ostrůvek pro 10 osob, záchranou bójí EPIRP, záchrané světlice atd.

Pokud jste fandové do rybaření, pak neváhejte a pojeďte zkusit štěstí. Ve Středomoří pochopitelně nebývá taková hojnost ryb jako například u břehů Norska, ale i zde si můžete přijít na své. Ovšem musíte se vybavit trpělivostí a potřebným rybářským náčiním. Že i zde se nechají ulovit pěkné kousky dokládají naše fotogalerie v sekci Nabízíme pro rybáře.

 

 

Dovolená pro rodiny s dětmi

Dovolenou nabízíme vždy v konkrétní lokalitě pro danou sezónu.

Vzhledem ke zkušenostem z minulých let jsme se rozhodli nabízet tento typ rekreace i pro rodiny s malými dětmi. Doporučujeme pro děti od tří let, ale již jsme pluli i s chlapečkem starým pouze osm měsíců.
Je samozřejmě podmínkou přizpůsobit tomu celý průběh plavby, kdy neplánujeme žádné velké jachtařské výkony, ale zaměřujeme se především na klidnou a pohodovou plavbu a kotvení v dobře chráněných zátokách nebo přístavech. Děti si vyzkouší kormidlování lodě a rybaření, nebo kupříkladu šnorchlování. Rovněž rodiče jistě ocení množství klidných a příjemných posezení v přístavních rybárnách a restauracích.