Potápění

Potápění nabízíme vždy v konkrétní lokalitě pro danou sezónu.

 

Pokud se rozhodnete využít naší potápěčskou nabídku, pak jsou tyto informace určeny právě Vám. Naše jachta Bavaria 41 Holiday je pro potápění vybavena sadou 4 ks potápěčských lahví a vysokotlakým kompresorem značky BENDA, který má kapacitu foukání 120 l/minutu. Ze zkušenosti víme, že jednu 15 l láhev nafouká za cca. 20 minut. Ostatní vybavení (olova, žaket, automatika, neoprén, brýle, ploutve, opasek, ...), které je k potápění nezbytné na lodi k dispozici není a je tudíž nutné, aby si ho každý jednotlivec obstaral a přivezl.


Při plavbách soustředěných na potápění vycházíme z předpokladu, že výprava chce především pěkné a zajímavé ponory a tomu průběh plavby uzpůsobujeme. Zpravidla lze provést maximálně dva ponory za den. První brzy po snídani, poté nasleduje nezbytné foukání lahví, příprava oběda a přesun do místa druhého ponoru. Po poledni pak proběhne druhý ponor, opět následuje foukání a další přesun, tentokrát zpravidla do nějaké pěkné zátoky, která se pro příští den stane startovním místem pro další potápěčská dobrodružství. Přesuny v průběhu foukání lahví probíhají bez plachet s nastartovaným motorem, protože při náklonech lodi by kompresor špatně mazal a hrozilo by jeho zadření. V okamžiku, kdy se dofouká poslední láhev a sklidí se sušící se potápěčské vybavení z paluby, lze pokračovat v plavbě na další lokalitu s pomocí plachet.
Pokud je posádka smíšená a jejich cílem nejsou pouze ponory, ale i sportovní nebo turistický jachting, což bývá v mnoha případech, pak se průběh plavby naplánuje individuálně hned po nalodění. V tomto případě se snažíme s ohledem na jednotlivé lokality využít aktuální předpovědi počasí a vše naplánovat tak, aby potápěči na lokalitách měli klidnou vodu za pěkného počasí a naproti tomu dny kdy fouká se snažíme využít k plavbě.


Informace a vysvětlení cen:

Po zkušenostech z minulých let se nám osvědčilo vybírat poplatek za foukání lahví individuálně od jednotlivců. Takže cena uvedená v ceníku 150,- Kč/láhev platí a je to již cena včetně benzínu, olejů a filtrů do kompresoru. Pouze v případě foukání dvojčat bychom ji částečně upravili s ohledem na délku foukání.
Potápěčské lahve, které máme na lodi k dispozici mají veškeré potřebné atesty a tlakové zkoušky. Jsou zapůjčeny od našich instruktorů potápění a proto musíme ctít jejich požadavek a starat se o ně jako o vlastní. Zároveň je nezbytné vybrat od Vás půjčovné 500,-Kč/láhev na týden. Zde není možné rozpočítávat půjčovné na jednotlivé ponory, protože tato cena byla podmínkou zápůjčky.

Tolik základní informace k potápění, pokud rozkliknete další informace o již zpracovaných a naplánovaných trasách a ponorech, pak můžete sami v klidu domova pohodlně určit celý průběh Vaší dovolené na lodi. Při individuálním plánování prosím vycházejte z faktu, že každý i ten nejméně náročný ponor zabere s přípravou a strojením 2 hodiny. Každé foukání průměrné sady 4 láhví trvá rovněž 2 hodiny a průměrná rychlost plující jachty ať na motor nebo plachty je 5-6 kts (asi 8-10 km/hod.)

Kategorie: