Kontakt

1. jihočeská charterová s.r.o.

Sídlo: Praha 9, Černý Most, Dygrýnova 898/37, PSČ 198 00
IČO: 285 41 731

Společnost 1. jihočeská charterová je zapsána v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Praze, oddíl C, vložka 149067. Výpis z OR naleznete zde

email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
kontakní osoba:
Jindřich Machotka
tel. +420777158154
skype: jindra.machotka.lod

Užitečné odkazy

AUTOBUSOVÉ SPOLEČNOSTI TUZEMSKÉ

http://www.bei.cz/ - odkaz na autobusy EUROLINES, doprava po celé Evropě
http://www.tourbus.cz/ - odkaz na autobusy TOURBUS, především sezóní doprava po Evropě do turisticky zajímavých destinací
http://www.cajenda.cz/ - odkaz na autobusy, především sezóní doprava do Itálie na trajekt


LETECKÉ SPOLEČNOSTI TUZEMSKÉ

http://www.smartwings.net/ - odkaz na leteckou společnost - především sezónní 
http://www.click4sky.com/en/click4sky/c4s_intro.htm?changeCountry - dceřiná společnost ČSA


CESTOVNÍ KANCELÁŘE A AGENTURY ZABÝVAJÍCÍ SE DOPRAVOU

http://www.studentagency.cz/mainpage.php?switch=80029 - STUDENT AGENCY - bez komentáře
http://www.condor.cz/ - Brněnská CK s působností po celé ČR a na Slovensku 
http://www.orbix.cz/ - cestovní agentura - specializace doprava


LETECKÉ SPOLEČNOSTI ZAHRANIČNÍ

(S ohledem na dostupnost z ČR především německé)

https://www.tuifly.com/de/index.html - levné letenky po Evropě
http://www5.condor.com/tcf-de/index.jsp - levné letenky po Evropě i po světě
http://flights.thomson.co.uk/en/index.html?referrer=google&ito=1553 - levné letenky po Evropě


ODKAZY - POČASÍ

http://www.oceanweather.com/data/ - počasí všech moří a oceánů - obecný přehled
http://www.windfinder.com/ - počasí pro cílové oblasti - poměrně přesné předpovědi
http://www.weatheronline.co.uk/ - obecné předpovědi - dílčí odkaz SPORT-SAILING je vhodný pro jachtaře

Před vyplutím

 

Základní informace

Vyplutí zpravidla následující den s ohledem na počasí.
Vylodění zpravidla rovněž v sobotu kolem 9.00 hod. v místě nalodění
Jachta BAVARIA 41 HOLIDAY pro 10 osob – jméno lodě LANA

DOPORUČUJEME UZAVŘÍT POJIŠTĚNÍ LÉČEBNÝCH VÝLOH A PŘÍPADNĚ ÚRAZOVÉ PŘIPOJIŠTĚNÍ V TERMÍNU CELÉHO REKREAČNÍHO POBYTU VČETNĚ CESTY.

Co vzít na jachtu:
1. CESTOVNÍ PAS nebo OBČANSKÝ PRŮKAZ
2. ŘIDIČSKÝ PRŮKAZ
3. Spacák a prostěradlo, případně polštářek
4. Plavky, ručník, opalovací krém (ochranný faktor alespoň 15-30), mýdlo, šampon, kartáček a pastu na zuby, toaletní papír, atd.
5. Věci na běžné nošení - košile nebo mikina, kalhoty, kraťasy, ponožky, ponožky silné, trička, teplé spodní prádlo, šusťáková nebo tepláková souprava, svetr, bunda.
6. Pláštěnku, vodě odolné boty s čistou (světlou) podrážkou na pohyb po jachtě.
7. Fotoaparát případně kameru
8. Peníze nebo kreditní kartu. Množství peněz je individuální volbou každého námořníka. Doporučuji mít u sebe alespoň 200 - 300,-EUR
9. Jídlo dle plánovaného programu plavby a oblíbené pití.

Upozorňuji řidiče na mýtné za tunely a dálnici v Itálii a na dálniční známku pro průjezd Rakouskem.

 

 

Výdaje v průběhu plavby na lodi:


1. Tranzitlog 160 EUR – zahrnuje domovskou marínu na celou dobu pobytu, parkování auta, plyn do vařiče, sprchy a wc.
2. Skipper: 600 EUR/týden.
3. Režie plavby cca. 60 až 100,-EUR na osobu za plavbu – rozpočítá se dle přímých nákladů za kotvení, stání na placených bójích, v přístavech a marínách, vodu a naftu do jachty a poplatek za návštěvu národních parků.

Nadstandardní služby - lze přiobjednat:
1. Gumový člun s vesly 60 EUR/týden.
2. Závěsný motor ke člunu 60 EUR/týden + benzín.
3. Závěrečný úklid lodě 80 EUR.
4. Kompresor a foukání potápěčských láhví 15 EUR/láhev + benzín.
5. Půjčení potápěčské láhve 20 EUR/osoba na týden.
6. Půjčení olověného závaží pro potápěče na opasek zdarma.
7. Chlazení na pivo 60 EUR/týden

Na lodi je k dispozici dvou-plotýnkový plynový vařič s troubou, dále talíře, hrnky, skleničky, příbory, lžíce, hrnce, pánve, misky a další drobnosti k běžnému vaření. Rovněž máme základní rybářské vybavení, nicméně vezměte raději vlastní.

 

Všeobecné podmínky

1. Rezervace lodi – platby
Rezervace je závazná až po zaplacení zálohy minimálně 30 % z ceny plavby. Doplatek plné ceny musí být uhrazen nejpozději 5 týdnů před termínem plavby. Úhradu lze provést hotově při osobním setkání, složenkou nebo poukazem na účet u ČSOB. O všech platbách nás prosím ihned telefonicky informujte. Doklady o zaplacení plné ceny je nutné mít při nalodění.


2. Zrušení rezervace
Účastník (nájemce) může kdykoli odstoupit od smlouvy. Zrušení smlouvy musí být provedeno písemnou formou. Stornovací poplatek se účtuje z plné ceny pronájmu a to ve výši:
30 % více než 12 týdnů před naloděním
50 % 12 – 4 týdny před naloděním
100 % méně než 4 týdny před naloděním
Pokud by rezervovaná jachta nebyla k datu začátku charteru schopna plavby, bude nájemce ihned informován. Pak buď zajistíme náhradní loď a případný rozdíl cen vyřešíme dohodou, nebo bezodkladně vrátíme celou zaplacenou cenu pronájmu lodě.


3. Poškození lodi v průběhu charteru
Posádka odpovídá za škody, které na lodi vzniknou pouze do výše kauce. Odhad případné škody se provede podle místních cen. Za oplachtění plně ručí kapitán. Pokud za loď odpovídá najatý kapitán, pak bude případná škoda vyrovnána v rámci jeho smlouvy a posádky se netýká – pokud ji přímo nezpůsobila.
Společnost neodpovídá za případné škody, které by posádce vznikly po převzetí lodi v průběhu vlastního charteru důsledkem poškození lodi.


4. Střídání posádek – nalodění, vylodění
Nalodění a vylodění posádek probíhá vždy v předem dohodnuté maríně a čase. Zpravidla je to sobota - 17.00 hod. pro nalodění a 09.00 hod. pro vylodění.
Pokud se posádka, nebo její část, nebo jednotlivci, nemohou dostavit do místa nalodění včas, pak nás prosím bezodkladně informujte telefonem. Bude-li v našich možnostech, vyčkáme v místě nalodění do Vašeho příjezdu. Pokud nebudeme moci čekat, budeme Vás informovat o plánu plavby a Vy na nás počkáte v dalším plánovaném přístavu. Nalodění pak proběhne tam.
Pokud se rezervovaná loď nemůže z provozních důvodů (např. silný protivítr atp.) včas vrátit do domovského přístavu, pak důsledky z toho plynoucí jdou k tíži původní posádky. Zpravidla doplatí pozdní příjezd, nebo přepravu nové posádky na jiné vhodné místo nalodění.
Opožděný návrat do domovské mariny, nebo opožděné vyklizení lodi komplikují údržbu lodi a střídání posádek a proto podléhají sankci 50 – 100 EUR dle okolností.
Společnost neodpovídá za škody, které posádce vzniknou v důsledku opožděného příjezdu do místa nalodění, jakož i za škody, které vzniknou v důsledku opožděného návratu jachty do místa vylodění.


5. Reklamace
Případné reklamace se řeší přímo na místě s pověřeným zástupcem.


6. Bankovní spojení
Upřednostňujeme hotovostní platbu při osobním setkání. Při bezhotovostní platbě platí číslo účtu uvedené na faktuře (2 2 7 5 9 4 8 7 8 / 0 3 0 0).

 

UPOZORNĚNÍ

Upozorňujeme klienty, že doprava do místa nalodění a zpět je výhradně vztah mezi klientem a dopravcem. Z tohoto důvodu se zříkáme odpovědnosti za škody, které mohou klientovi při přepravě a v souvislosti s ní vzniknout.
Společnost neodpovídá za jakékoliv škody, které klientovi vzniknou v důsledku změny termínu nalodění a vylodění především v případě přeplaveb, nebo způsobenou změnou trasy lodi vlivem okolností, které se mohou vyskytnout v průběhu plavby (porucha, špatné počasí, bezvětří, atd.)
Upozorňujeme klienty na rizika spojená s plavbou a především s přeplavbou, kdy plavba probíhá mimo obydlené oblasti a přivolání jakékoli pomoci vyžaduje čas a následná pomoc pak nemalé finanční prostředky. Upozorňujeme Vás především na zdravotní rizika, která mohou nastat, a z tohoto důvodu Vás žádáme – zajistěte si prosím náležité pojištění na celou dobu pobytu od nalodění po vylodění + rezervu na cestu. Společnost neodpovídá za škody, které Vám vzniknou v důsledku špatného nebo žádného pojištění. Rovněž se zříkáme odpovědnosti za škody na zdraví a životě, které mohou během plavby vzniknout vlivem Vašeho špatného zdravotního stavu a kondice.
Upozorňujeme klienty, že běžným zvykem na všech plavbách většiny charterových společností bývá skutečnost, že skipper se stravuje bezplatně spolu s posádkou. S ohledem na bezpečnost není vhodné, aby si skipper připravoval stravu v podpalubí během plavby. Dalším důvodem je fakt, že na lodi doporučujeme posádkám připravovat hlavní jídla společně a tím předejít několikanásobnému vaření a následnému mytí jednotlivých kusů nádobí, což má vždy za následek nadměrnou spotřebu vody a plynu. Tento závěrečný odstavec prosím berte jako vhodné doporučení.

O lodi

Bavaria 41 je vynikající jachta. Velice snadno se ovládá, což každý pozná za velice krátkou dobu strávenou za plavby na její palubě. Především díky této vlastnosti, ale také díky pohodlnému ubytování a dalším vlastnostem při plavbě za větru, je předurčena jako ideální volba pro všechny typy klientů. Zabudovaný mapový GPS systém v kombinaci s autopilotem a počítačem udělá plavbu ještě pohodlnější.
Bavaria 41 má čtyři prostorné kajuty, ve kterých se pohodlně ubytuje 8 lidí (10 lidí je maximum). Hlavní jídelní kout ve společném salónu nabízí 8 sedadel se stolem pro konzumaci jídla nebo společnou zábavu v podpalubí. Na palubě je další prostor k sezení i odpočinku chráněný proti slunci i dešti skládací stříškou bimini. Na ochranu proti vodní tříšti a větru slouží sprayhood.
Jachta je rovněž vybavena plynovým vařičem s troubou, potřebným nádobím i kuchyňským servisem. Samozřejmostí je prostorná lednice. Dále je na lodi 2x sprcha s bojlerem na teplou vodu a 2x WC. Zabudované elektrické topení využíváme především na jaře a na podzim po náročných přeplavbách k sušení vlhkých oděvů, nebo ho využíváme v zimních měsících. DVD přehrávač a rádio s CD přehrávačem jsou samozřejmostí.
Loď je vybavena pro plavbu bez omezení, což znamená, že pro oblasti plavby v Jaderském moři je z bezpečnostního hlediska vybavena nadstandardně.

Technické parametry

délka 12,84m
šířka 3,98m
ponor 1,95m
výtlak 7,9t
výška stěžně 18,4m
hlavní plachta 35m2
genua 57m2
maximální počet osob 8+2
nádrže na pitnou vodu  360l
nádrže na naftu 160l
motor Volvo Penta 29kW